Poczta elektroniczna od wielu lat jest ulubionym wektorem ataków cyberprzestępców, zarówno w przypadku rozprzestrzeniania złośliwego malware’u jak i ataków phishingowych. Zobacz, jak zadbać o bezpieczeństwo poczty e-mail w swojej firmie.

Skutki braku zabezpieczeń poczty elektronicznej

Jak podaje Verizon, w 2018 roku około 2/3 zainstalowanego malware’u zostało dostarczone właśnie poprzez e-mail. Z kolei wykradanie haseł firmowych w 2018 roku wzrosło aż o 300%.

Pozyskanie poświadczeń korporacyjnych przez hakerów może wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Przykładowo, poprzez wykradzione hasło do popularnej usługi Office365, atakujący uzyskuje dostęp do skrzynki e-mail. Następnie jest w stanie przeanalizować korespondencję, odpowiednio spreparować konwersacje z kontrahentem i w konsekwencji np. zamienić numer konta rozliczeniowego. Skutki są zatem niebezpieczne i kosztowne oraz mogą narazić organizację na liczne straty.

FortiMail – bezpieczna poczta

Zabezpieczenie poczty elektronicznej powinno być kluczowe dla każdego przedsiębiorstwa. W dzisiejsze zagrożenia idealnie wpasowuje się security mail gateway od Fortineta – FortiMail. Wdrożenie FMLa można zrealizować na kilka sposobów (e-mail gateway, tryb transparentny lub e-mail serwer).

FortiMail dostępny jest na platformie fizycznej, wirtualnej oraz w chmurze publicznej AWS i Azure. Fortinet Email Security:

 • zapobiega dotarciu zagrożeń do użytkownika końcowego
 • chroni wrażliwe dane przed nieumyślną utratą
 • pomaga spełnić wymagania korporacyjne oraz prawne

Twoja poczta i wszystko, co nią przesyłasz, jest bezpieczna.

Możliwości FortiMail

 • konsekwentnie wykazywana skuteczność antyspamowa na poziomie 99%+
 • najwyżej oceniana ochrona przed złośliwym oprogramowaniem (w tym sandbox oraz możliwość usuwania złośliwej treści z załączników) przez niezależne instytucje (np. Virus Bulletin, NSS Labs)
 • DLP – zapobieganie wyciekowi wrażliwych danych
 • szyfrowanie wiadomości bazując na tożsamości nadawcy lub odbiorcy bez dodatkowego sprzętu i oprogramowania
 • zintegrowana archiwizacja poczty e-mail w celu spełnienia wymogów prawnych i regulacyjnych


FortiMail rutynowo przechodzi niezależne testy, zdobywając prestiżowe wyróżnienia instytucji badających skuteczność tego typu rozwiązań. Oto niektóre z nich:

 • ICSA Advanced Threat Defense for Email Certification
 • NSS Labs Recommended Breach Prevention
 • Virus Bulletin VBSpam+ rating

Zabezpieczenie poczty elektronicznej to pewność, że nasz biznes jest chroniony, a newralgiczne dane pozostają tajne. Bezpieczeństwo komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej jest podstawą sprawnie prowadzonej firmy.

 

https://www.virusbulletin.com/testing/results/latest/vbspam-email-security

 

 

 

 

 

Paweł Zwierzyński
Inżynier Sieciowy w Vernity